Klimatyzacja split - ZBU-Power Kraków

Klimatyzacja split

Klimatyzacja split

Klimatyzacja typu split to jeden z najpopularniejszych systemów klimatyzacji dla rozwiązań mieszkaniowych. Klimatyzatory split są jednymi z najbardziej wydajnych rozwiązań do schładzania i ogrzewania pomieszczeń w domach czy biurach. Oprócz chłodzenia i ogrzewania posiadają funkcję osuszania, wentylacji oraz filtracji powietrza.

Klimatyzacja Split zbudowana jest z dwóch jednostek połączonych ze sobą instalacją miedzianą i komunikacyjną:
– jednostka wewnętrzna (parownik) – montowana w pomieszczeniu,
– jednostka zewnętrzna wyposażona w sprężarkę (skraplacz) – montowana na zewnątrz budynku

Urządzenie typu Split zapewnia komfort akustyczny na wysokim poziomie, gdyż wszelkie hałasy emitowane przez sprężarkę oraz wentylator skraplacza są niesłyszalne wewnątrz pomieszczenia, w którym znajduje się jednostka wewnętrzna.

klimatyzacja do mieszkania

Klimatyzacja ścienna

Klimatyzatory ścienne to najpopularniejszy typ jednostki wewnętrznej klimatyzacji, które montuje się bezpośrednio na ścianie. Znajdują swoje zastosowanie w domach, mieszkaniach, biurach czy pomieszczeniach usługowych. Dzięki szerokiej gamie producentów dostępny jest ogromy wybór ze względu na design, kolor czy rozmiar urządzeń. Producenci gwarantują coraz to cichsze działanie urządzeń, zaawansowaną filtrację powietrza oraz zdalny dostęp do urządzeń przez moduły wifi.

Klimatyzacja kasetonowa

Klimatyzatory kasetonowe są urządzeniami montowanymi do stropu, zazwyczaj jedynym widocznym elementem tego urządzenia jest tzw. Panel dekoracyjny natomiast coraz częściej montuje się tego typu urządzenia „na wierzchu” czyniąc wnętrza nowoczesnymi. Cztero-stronny nawiew powietrza w tego typu urządzeniach zapewnia komfortowy nawiew do strefy przebywania ludzi nie powodując dyskomfortu termicznego.

Klimatyzacja przysufitowa

Klimatyzatory przysufitowe montowane są bezpośrednio do stropu. Dzięki swojej budowie, niskiej wysokości urządzeń doskonale sprawdzają się w niewysokich pomieszczeniach. Zasięg strugi powietrze tego typu urządzeń pozwala schłodzić duże pomieszczenia.

Klimatyzacja przypodłogowa

Klimatyzatory przysufitowe montowane są bezpośrednio do ściany. Dzięki swojej budowie doskonale sprawdzają się w niewysokich pomieszczeniach, gdzie niemożliwy jest montaż urządzeń ściennych czy sufitowych. Skutecznie ogrzewają oraz chłodzą powietrze w pomieszczeniach a nowoczesny design pozwala na montaż w pomieszczeniach biurowych, mieszkalnych czy w restauracjach i hotelach.

Klimatyzator - klimatyzacja AUX

Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzatory kanałowe są urządzeniami, które cieszą się popularnością w budynkach usługowych oraz domach mieszkalnych. Zazwyczaj montowane są w przestrzeni między stropowej, nawiewane powietrze trafia do pomieszczenia za przez kratki i anemostaty  pomocą sieci kanałów i rur izolowanych.

Facebook image
ładowanie facebooka