Serwis klimatyzacji i wentylacji - ZBU-Power Kraków

Serwis klimatyzacji i wentylacji

Serwis klimatyzacji i wentylacji Kraków

Okresowy serwis klimatyzacji i wentylacji to proces konieczny do zapewnienia prawidłowego działania urządzeń w domu czy firmie – nie tylko w przypadku wystąpienia awarii. To właśnie dzięki profesjonalnemu przeglądowi systemu klimatyzacji możemy być pewni, że sprzęt, w który zainwestowaliśmy, będzie działał bez zarzutu przez długi czas.

Serwis klimatyzacji 

Profesjonalny system klimatyzacji może przyczynić się do poprawy temperatury i jakości powietrza w pomieszczeniu, w którym został zamontowany. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że regularne przeprowadzanie konserwacji klimatyzacji jest niezbędne do jego prawidłowego i bezawaryjnego działania.

Dobrze wykonana praca serwisanta klimatyzacji to nie tylko czyszczenie filtrów, lecz także zaawansowane wykorzystanie specjalistycznych atestowanych preparatów przeciw bakteriom i grzybom. Cykliczny serwis sprzętu zapobiega także wystąpienia awarii w przyszłości i pomaga zmaksymalizować wydajność zakupionego sprzętu. 

Dlaczego warto zlecić serwis klimatyzacji domowej naszej firmie? W swojej codziennej pracy posługujemy się profesjonalnym sprzętem serwisowym, a także dbamy o porządek i spokój klienta. Oferujemy kompleksową usługę przeglądów i konserwacji klimatyzacji i wentylacji wraz usuwaniem awarii zarówno w prostych instalacjach klimatyzacji, jak i skomplikowanych i zaawansowanych systemach.

Serwis klimatyzacji Kraków

Zakres prac związanych z wykonaniem usługi serwisowej to:

– kontrola i ogólne oględziny urządzenia,

– czyszczenie, mycie filtrów zmywalnych, dostawa i wymiana filtrów powietrza,

– czyszczenie, mycie, dezynfekcja parowników, skraplaczy, nagrzewnic i chłodnic,

– dezynfekcja i odgrzybianie certyfikowanymi preparatami biobójczymi,

– kontrola mechanicznych podzespołów urządzenia,

– pomiar temperatur,

– pomiar prądów sprężarki, wentylatora

– kontrola automatyki i poprawności działania urządzenia,

– kontrola szczelności urządzeń,

– sprawdzenie drożności skroplin.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji?

Koszt przeprowadzenia profesjonalnego serwisu klimatyzacji uzależniony jest od:

  • ilości i rodzaju urządzeń, które posiada klient;
  • miejsca montażu urządzeń;
  • czasu pracy urządzeń w trakcie dnia;
  • stopnia zanieczyszczenia powietrza w miejscu montażu urządzeń;
  • jakości i częstotliwości dotychczas wykonywanych czynności serwisowych.  

W związku z tym, usługa serwisu klimatyzacji i wentylacji wyceniana jest indywidualnie w zależności od potrzeb danego klienta.

Co ile wykonywać serwis i konserwację klimatyzacji?

Ze względu na duże ryzyko zanieczyszczeń powietrza i wystąpienia awarii nieprawidłowo działającego sprzętu, wykonanie konserwacji klimatyzacji i wentylacji w domu i zakładzie pracy warto przeprowadzić minimum 2 razy w roku. Ponadto wykonywanie przeglądów 2 razy w ciągu roku jest wymagane przez większość producentów celem utrzymania gwarancji na nowe urządzenia. W przypadku, kiedy urządzenia pracują w cięższych warunkach (pomieszczenia przemysłowe, o dużym stopniu zanieczyszczenia), zalecamy zwiększenie częstotliwości wykonywania czynności serwisowo-konserwacyjnych. To właśnie dzięki temu zyskujemy pewność, że klimatyzator nie ulegnie niespodziewanej awarii oraz nie stanowi zagrożenia dla zdrowia domowników czy pracowników firmy.

Ile trwa serwis klimatyzacji?

Czas trwania przeglądu i serwisu konserwacyjnego klimatyzatora to około 1 godzina, jednak ulega on wydłużeniu lub skróceniu w zależności od indywidualnej sytuacji. Profesjonalny serwis klimatyzacji składa się z kilku czynności poprawiających wydajność, czystość i bezpieczeństwo urządzeń. W związku z tym, czas trwania konserwacji będzie różnić się w zależności od typu sprzętu oraz stopnia zanieczyszczenia. 

Facebook image
ładowanie facebooka